У Миколаєві презентували 430 експонатів оцифрованої графіки з фондів двох музеїв, які раніше не виставлялися на широкий загал.
Про це повідомляє Миколаївська міська рада, передає Укрінформ.
"Агенція розвитку Миколаєва у партнерстві з Платформою MY ART оцифрували 430 експонатів графіки другої половини ХХ ст. з фондів Миколаївського обласного художнього музею ім. В.В. Верещагіна та Миколаївського обласного краєзнавчого музею, більшість з яких раніше ніколи не виставлялась широкій аудиторії. А отримані цифрові копії перетворили у анімовані зображення, віртуальну галерею та представили у друкованому каталозі", — йдеться у повідомленні.
У Миколаєві презентували 430 експонатів оцифрованої графіки / Фото: mkrada.gov.ua
Команда ініціативи також представила друковане видання альбому-каталогу графіки другої половини ХХ ст.
За словами старшого наукового співробітника краєзнавчого музею Сергія Піскурьова, це перший каталог, в якому представлені художні твори з музейної колекції. «Влітку ми почали працювати над оцифруванням графіки, і до цього я взагалі не знав, що це таке взагалі», — зауважив він.
Заступниця директора Миколаївського художнього музею ім. В.В. Верещагіна Лариса Твєрітінова зазначила, що це вже 4-й каталог оцифрованих експонатів музею. На сьогодні каталогізовано 1065 творів оригінальної графіки цього періоду. До друкованого альбому увійшли 225 оцифрованих робіт з колекцій двох музеїв. Загалом оцифрували в межах проєкту 430 творів. Ідеться про акварельні, пастельні та виконані у різних техніках твори Марії Примаченко, Миколи Глущенка, Тетяни Яблонської, Володимира Микити та Василя Кричевського, а також відомих миколаївських та одеських художників.
Команда проєкту представила також дві анімовані роботи й створену онлайн AR-галерею з 35 графічних творів у доповненій реальності на платформі Baroque. Вона стала своєрідним 11-м виставковим залом художнього музею.
Як повідомлялося, у Миколаєві оцифрують 300 експонатів врятованої колекції музею мариністичного живопису з міста Очакова.
Leave a Reply