У Львові в Центрі інтелектуального мистецтва "Меркурій" відкрили виставковий проєкт MOOD — експозицію перформативного малярства художника Влодка Олещука.
Під час заходу, що відбувся в суботу, 9 листопада, митець створив полотно, на яке його надихнули стародавні співи й актуальні тексти, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Виставковий проєкт MOOD стартував у Львові / Фото: Анастасія Смольєнко. Укрінформ
У супроводі гітари, віолончелі й автентичних співів Уляни Горбачевської актор Марко Свіжинський декламував тексти волонтерок і медикинь з лінії фронту. Натхненний музикою і декламацією художник у межах перформансу "Перцепція часу" на очах глядачів, що зібралися в Центрі, створив абстрактну картину розміром близько 2 кв.м.
«Виставка відкриває всі етапи та різновиди творчої кухні Влодка Олещука: абстракції настрою, сюрреалістичні композиції, палімпсести, «Щоденник-кардіограму» і мальовану поезію. Особливо цінними є відеопроєкції його перформативного малярства, створеного під час та для театрально-музичних подій», – зазначив куратор виставки, артдиректор ЦІММу Богдан Мисюга.
Як ідеться в описі виставки, Влодко Олещук фіксує свій емоційний стан і рефлексує на звук чи слово за допомогою барв. Емоційна та раціональна складові переплітаються, утворюючи різнобарвну сітку почуттів митця. У його творах – чутливість до емоційного ладу дня, погоди, пори року.
«Безумовно, це все суб’єктивне. Це наче «розбірки із самим собою». Моя абстракція має або прихований, або явний гештальт. Я просто розказую про себе. Безумовно, я маю певні алгоритми, які напрацював. Інакше це б перетворилося на просто виливання фарби», – пояснює Олещук.
Важливою частиною експозиції є проєкт «Щоденник-кардіограма», інспірований роботою із дітьми з порушеннями психічного розвитку. Щодня, упродовж 192 днів, художник приділяв 10-20 хвилин для фіксації свого емоційного стану у вигляді малоформатного пастельного твору.
Виставка триватиме до 1 грудня.
Як повідомляв Укрінформ, напередодні, 9 листопада, у Львові розпочався Перший міжнародний літературний фестиваль "Земля поетів".
Leave a Reply