У Києві презентували перший у світі «Рушник гостинності»

У Києві жіночий рух «За сімейні цінності» презентував унікальний культурний проєкт — перший у світі "Рушник гостинності".

Презентація відбулася в Укрінформі, передає кореспондент агентства.

«Рушник гостинності» шляхом гастрономічної дипломатії поєднує і презентує культуру двох країн: України та Турецької Республіки, які мають глибокі традиції вишивки та гостинності.

На фото: Наталія Федорчук

"Ви бачите перший у світі "Рушник гостинності". Чим же він такий унікальний, адже українці вишивають рушники ще з дохристиянських часів? Його унікальність полягає в тому, що за допомогою голки, нитки й полотна ми можемо не лише зберегти нашу культурну спадщину й гідно презентувати її світові, а й продемонструвати спільні риси українського, турецького, кримськотатарського, караїмського народів та кримчаків", — сказала голова міжнародного жіночого руху «За сімейні цінності» Наталія Федорчук.

На "Рушнику гостинності" у вишитих QR-кодах зашифровані 53 рецепти страв української, кримськотатарської, караїмської, кримчацької та турецької кухні.

На фото: Леся Чернюк

"Коли я добирала рецепти, намагалася, щоб вони були короткими, простими у приготуванні та зрозумілими. Щоб кожна жінка, навіть не кухар за фахом, могла легко приготувати цю страву. Ці страви нам знайомі — це і українські, і турецькі наїдки", — розповіла авторка «Рушника гостинності» Леся Чернюк.

Презентація “Всесвітній день вишиванки. Перший у світі “Рушник гостинності”: традиції вишивки, гастрономічна дипломатія, сучасні технології” / Фото: Євген Котенко, Укрінформ

Серед вишитих страв — чебуреки, янтики, кобете, татараш, голубці, банош, мазурики, окрошка, сарма, галушки та багато інших.

Рушник вишивали гаптуванням. Страви на цьому рушнику доповнені народним орнаментом, через який тисячоліттями проявляється ідентичність.

Проєкт є проявом подяки від Міжнародного жіночого руху «За сімейні цінності» народу Турецької Республіки за незмінну підтримку суверенітету, територіальної цілісності України.

Як повідомлялося, у третій четвер травня в Україні традиційно відзначають День вишиванки.

Джерело