Актори фільму «БожеВільні» пояснили, чому його хотіли зняти з кінопрокату: «Зради» немає

Фото: instagram.com/diagnosis.dissent.movie

Історичну драму-трилер «БожеВільні», прем’єра якого відбулася в українських кінотеатрах 31 жовтня, хотіли зняти з прокату. Про це в соцмережах повідомили актори фільму Наталія Бабенко та Ірма Вітовська. За словами артисток, частина кінотеатрів вже відмовилася від показу кінострічки, інші переставили сеанси на незручний час. Вони закликали шанувальників переглянути цей фільм у кінотеатрах.

— У зв’язку з тим, що нашу кінострічку «БожеВільні» знімають із прокату… оскільки безліч кінотеатрів уже зняли сеанси, деякі залишили, але вони стоять у незручний час. Невідомо, скільки ще триватиме прокат і в яких саме кінотеатрах, я вас дуже прошу сходити подивитися цей фільм, поки є така можливість. Беріть своїх рідних, друзів та підтримуйте українське кіно. Але зовсім не тому, що це українське кіно і його потрібно підтримувати. Це справді дуже хороший і важливий фільм. Він дуже болючий, незручний, ви багато плакатимете, ставитимете собі багато питань, але це та кінострічка, яку варто підтримати. Тому, я вас закликаю, сходіть у кінотеатри. Можливо, це змінить ситуацію і прокат продовжиться, — звернулася до писаря до передплатників Наталія Бабенко.

У свою чергу Ірма Вітовська зазначила у Facebook, що причиною відмови багатьох кінотеатрів від сеансів нібито є відсутність залів та часу для показу.

— Фільми виходять, на всіх не вистачає залів і годин. Зради нема. Але є фільми. Тож будемо в кіно, як вже є.. І на платформах звісно. Де подивляться і ті, хто не може мати змогу відвідати кінотеатр. «БожеВільні» на вас чекають на сеансах та на переглядах. Дякую всім за хвилювання. Тримайтеся, бо нам треба бути всім сильними. І будьте в укритті, бо к*нчені бляшанки на полюванні, — написала Вітовська.

Примітно, що касові збори «Божевільних» за перший прокатний вікенд досягли 1 602 562 гривень. За даними Держкіно, картину вже переглянули 9584 глядача.

«БожеВільні» — перший в історії фільм про радянську каральну психіатрію заснований на реальних подіях, а консультував творців фільму лікар-психіатр, правозахисник, колишній дисидент Семен Глузман. Сюжет картини розповідає про 1970-ті. Молодий та творчий Андрій Довженко отримує за любов до західної рок-музики тавро «антирадянський елемент». А таких часто не садять у в’язницю, а «лікують» у психіатричних лікарнях. Андрій потрапляє в пекло каральної психіатрії, але йому дають вибір: або він розкриє правду про закатованих дисидентів і залишиться разом з ними на тортурах у «дурні», або співпрацюватиме з КДБ і вийде на волю.

Джерело